Факультет інженерної механіки отримав ліцензію на систему CAMWorks 2012 для SolidWorks 2011/2012

Вівторок, 10 квітня 2012, 21:53 kharzhevsky
ДрукPDF

image001

Факультет інженерної механіки отримав від американської компанії Geometric Technologies Inc.  ліцензію на використання в навчальному процесі останньої на сьогоднішній день версії системи для автоматизації  механообробки CAMWorks 2012 для SolidWorks 2011/2012 (20 робочих місць).

Використання программного забезпечення SolidWorks 2011/2012, CAMWorks 2011/2012·та Интермех для SolidWorks·2011 на факультеті інженерної механіки стало можливим завдяки сприянню з боку авторизованого представника корпорації SolidWorks в Україні - компанії "Інтресед Україна".

CAM (Computer-Aided Manufacturing) – це автоматизація механообробки за допомогою комп’ютера. CAMWorks 2012 – програмне забезпечення для автоматизованого створення управляючих програм для верстатів з числовим програмним керуванням в cередовищі SolidWorks 2011/2012 та має статус SolidWorks Certified Gold Product.

Минулого року наш університет відвідали представники американської корпорації Dassault Systemes SolidWorks Corp. Joseph Wilkie (Education Business Manager по регіону EMEA – Europe, the Middle East and Africa) та Павел Брук (SolidWorks Territory Sales Manager, Russia and CIS – голова представництва SolidWorks в Росії та СНД), а також керівництво компанії «Інтерсед Україна» – Коробченко Є.Г. та Савачевська Н.Д., які мали змогу оцінити використання системи комп’ютерного моделювання SolidWorks в навчальному процесі факультету інженерної механіки, що впроваджене зараз в рамках наскрізної комп’ютерної підготовки інженерів-механіків.

За результатами візиту, факультету інженерної механіки було надано грант на 20 робочих місць системи CAMWorks 2010/2011. Зараз ми отримали обновлену ліцензію – CAMWorks 2012 (також 20 робочих місць).

На сьогоднішній день, програмне забезпечення CAMWorks використовується в навчальному процесі кафедри «Технології машинобудування» при вивченні дисципліни «Технологічні процеси для верстатів з числовим програмним керуванням» (викладач – Присяжний Л.В.). CAMWorks вивчається студентами 4-го курсу напрямку підготовки «Інженерна механіка».

Для навчання використовується комп’ютерний клас кафедри технології машинобудування (ауд. 4-305), в якому на 15 комп’ютерах встановлена система CAMWorks 2011 та аудиторія навчальних верстатів з числовим програмним керуванням (ауд. 4-313а), де знаходиться трьохкоординатний фрезерувальний верстат з ЧПК моделі КОРВЕТ-414 з управлінням від персонального комп’ютера (за допомогою програмного пакету MACH3 з системою команд типу FANUC).

В майбутньому планується проведення лабораторних робіт на токарному верстаті з ЧПК з використанням системи CAMWorks.

 

image003

 Фрезерувальний верстат з ЧПК  в аудиторії навчальних верстатів з числовим програмним керуванням (ауд.4-313А)

 

В курсі «Технологічні процеси для верстатів з числовим програмним керуванням» передбачено:

1) виконання студентами лабораторних робіт з використанням CAMWorks:

– основи програмування токарної обробки в CAMWorks;

– основи програмування фрезерної обробки в CAMWorks;

– розробка управляючої програми в CAMWorks та виготовлення моделі деталі «матриця» на фрезерувальному верстаті з ЧПК;

2) виконання студентами двох індивідуальних завдань, в яких вони виконують програмування токарної та фрезерної обробки згідно варіанту.

 

Приклад лабораторної роботи: для деталі (а), розробляється модель заготовки (б) та моделі формотвірних елементів для її виготовлення – нижня та верхня матриці (в).

image_22

  а)                                 б)                                                        в)

 

Розробка моделей деталей в SolidWorks: а) кришка; б) заготовка на кришку;

в) формотвірні матриці для виготовлення заготовки

 

image_23

а)                                                        б)

Побудова траєкторії руху фрези (а) для виготовлення матриці та імітація обробки в CAMWorks (б)

 

image015

 Виконання студентами лабораторної роботи в CAMWorks у комп’ютерному класі кафедри технології машинобудування (ауд.4-305)

 

image017

Спроектовані деталі студенти виготовляють на верстаті з ЧПК

 

image_24

 Спроектована модель деталі у системі SolidWorks 2011/2012 (зліва), та деталь, яка виготовлена на верстаті за допомогою програми, що згенерована у CAMWorks2011/2012

 

Система CAMWorks 2012 дозволяє створювати програми фрезерувальної, токарної, токарно-фрезерувальної та дротової ерозійної обробки. Підтримуються наступні типи верстатів:

– фрезерувальні з одночасним керуванням від двох до п'яти осей;

– токарні одно- і двошпиндельні, з одним або двома супортами, із програмно керованими допоміжними механізмами (задні бабки, люнети і т.д);

– токарно-фрезерувальні одно- та двошпиндельні, з одним або двома супортами, із програмно керованими допоміжними механізмами, з одночасним керуванням від двох до п'яти осей;

– ерозійні двох- та чотирьохосьові.

Обробка ведеться безпосередньо в середовищі SolidWorks і безпосередньо по моделі SolidWorks, в якій зберігаються результати роботи програміста. Таким чином забезпечується повна асоціативність моделі та траєкторій інструмента, що приводить до автоматичного обновлення всіх траєкторій інструмента при проведенні змін комп’ютерної моделі SolidWorks.

Quote this article on your site

To create link towards this article on your website,
copy and paste the text below in your page.
Preview :

Факультет інженерної механіки отримав ліцензію на систему CAMWorks 2012 для SolidWorks 2011/2012
Вівторок, 10 квітня 2012
Факультет інженерної механіки отримаввід американської компанії Geometric...

Powered by QuoteThis © 2008

Якою версією SolidWorks ви користуєтеся?


Про SolidWorks

SolidWorks — продукт компанії SolidWorks Corporation, САПР,
інженерного аналізу та підготовки виробництва будь-якої 
складності та призначення.
SolidWorks є ядром інтегрованого комплекса автоматизації
підприємства, за допомогою якого здійснюється підтримка
життєвого циклу виробу у відповідності з концепцією
CALS-технологій, включаючи двонаправлений обмін даними з
іншими Windows-додатками та створення інтерактивної
документації.
wikipedia.org